Digitális eszközök elleni védelem

Főoldal

Digitális eszközök elleni védelem

szemüveglencsék

Védelem digitális eszközök káros sugarai ellen

A digitális világ hatásai

Az okostelefonok, táblagépek, számítógépek és televíziók ma már elengedhetetlen részei mindennapi életünknek, hiszen ezekkel kommunikálunk, tanulunk, dolgozunk vagy épp kikapcsolódunk.

Ez az új, digitális életforma egyre több erőfeszítést követel a szemünktől, sokkal gyorsabban és intenzívebben kell fókuszálnia azokra a távolságokra, amelyek különböző készülékek eltérő kijelző távolságaiból és a rajtuk megjelenő apró, pixeles betűkből adódnak.

Emellett a kijelzők vakító fénye és káros kék fény kibocsátása is problémát jelent. A digitális eszközök állandó használata miatt szemünk kifárad és szemszárazságtünetei is jelentkezhetnek.

A világ legnagyobb lencsegyártó cége a Francia Essilor olyan speciális lencséket fejlesztett ki ami minden korosztály igényeit maximálisan kielégíti.

Milyen fényvédelmi szempontokat kell figyelembe venni a digitális eszközök használata során

Minden digitális eszköz fényt bocsájt ki. Ezek a fények a spektrum teljes tartományából származnak. Élettani szempontból egy kritikus hullámhossztartományban vannak amely a szemet hosszútávon károsítani tudja.

A kék fény spektrum 380-440 nm közötti hullámhossz tartománya különösen káros hatású a látásunkra, hiszen a kék fényt sem a szaruhártya, sem a szemlencse nem képes megszűrni, így gyakorlatilag akadálytalanul éri el a látóhártyát, így közvetlenül károsítva azt.

Az ideghártya sejtjeinek degeneratív elváltozása következik ami közismertebb nevén a makula degeneráció betegség. Tekintettel arra, hogy ez a betegség gyógyíthatatlan, így egyedüli védekezés ellene a prevenció.

Mivel a számítógépes munkavégzés teljes időtartamában kék fény terhelésnek van kitéve a szemünk, így fokozott védelem javasolt mindenkinek aki napi 1-2 óránál több időt tölt digitális eszköz előtt.

A kékfényszűrős lencsék hatásai

A kékfényszűrős lencsék a szemüvegoptika iparág egyik legfontosabb lencséje, mivel a látás javításán túl tényleges gyógyászati célú eszközök. Ezeknek a lencséknek a működési mechanizmusa az, hogy a látható fény minden spektrumát átengedik, kivéve a kék fény hullámhossztartományát, ezáltal a retinát nem érik el az őt károsító kék fénysugarak.

Mivel a kék fény kiszűréséhez annak komplementer színe szükséges, így ezeknek a lencséknek a felszínére felvitt réteg enyhe sárgás árnyalatú. Számtalan szakmában zavaró lehet a lencse sárgás színe, ezért a kékfényszűrős lencséket már alapanyagában ellátott védelemmel is lehet kérni.

Ebben az esetben a lencse színe teljesen semleges színű és mégis kiváló kékfényszűrési tulajdonsággal rendelkezik.